Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Radio Maryja kłamie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od długiego czasu dawało się na antenie zauważyć spolegliwość wobec wiadomej opcji i promowanie osób i punktów widzenia wg dość ciasnego klucza. Okrągłą niejednoznaczność. Przemilczanie niektórych kontrowersyjnych spraw.

Wielu informacji nie sposób laikowi ocenić, przyjmuje je na wiarę lub odkłada na półkę z etykietą "niepewne - do wyjaśnienia".

Owszem, być może Ojciec Dyrektor złapał zbyt wiele srok za ogon, musi w trudnej sytuacji zadbać o wszystkie.

Tym razem jednak sprawa jest tak banalna, że aż infantylna.

Wcześniej ta informacja doszła do mnie z drugiej ręki, ale przed chwilą na własne uszy usłyszałem ją w Radio Maryja. "W marszu uczestniczyło około 25 tysięcy osób."

Otóż nie.
Na marszu w obronie wolnych mediów nie było 25 tysięcy osób. Nie było nawet 10 tysięcy.
Byli natomiast reporterzy TV Trwam.

"Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie." (Łk. 16, 10, za: Biblia Jerozolimska, Pallotinum, Poznań 2006)

Wstyd. I żal.
 

KOMENTARZE

 • @Nathanel 14:06:47
  Szacuję na 3 tysiące, na pewno nie więcej jak 5. Osoba, która ze mną była, podobnie.

  Idzie manipulacja na wszystkich frontach. Weź pod uwagę, że marsz dostał zgodę na zablokowanie centrum Warszawy na przynajmniej godzinę. Że był organizowany przez pro-pisowskie przybudówki (klub Gazety Polskiej i Solidarnych 2010). Czyli klasyczne kanalizowanie energii niedobitych patriotycznych tubylców. Z tym, co czytasz na Onecie włącznie.
 • autor
  a może podane liczby dotyczyły uczestników protestu z innych miast zsumowane razem z warszawskim?
 • @Naczelny
  "...Na temat liczebności naszej manifestacji są bardzo rozbieżne zdania. Telewizja Trwam i Polsat, a za nimi portal Niezalezna.pl /TUTAJ/ mówiły o 25 tysiącach, a Gazeta.pl i TVN24.pl o 5 tysiącach uczestników. Ja mogę powiedzieć tyle: gdy nasz pochód skręcał z Nowego Światu w Aleje Jerozolimskie widać było wyraźnie, że gdy jego czoło dotarło do ulicy Kruczej, to koniec właśnie wychodził z Wiejskiej na plac Trzech Krzyży. Jest to dystans około jednego kilometra. Szliśmy połową jezdni Alei Jerozolimskich po mniej więcej 10 osób w rzędzie, trzy rzędy na dwa metry. Oznacza to, że ilość maszerujących wynosiła około 15 tysięcy...." - http://emerytka.salon24.pl/392194,manifestacja-w-obronie-telewizji-trwam

  "... „- Przyjechaliśmy z Poznania, aby bronić wolnych mediów i Telewizji Trwam. Na początku było nas kilka tysięcy, jednak z czasem liczba uczestników marszu zaczęła rosnąć. Docierają do nas informacje, że jest nas już podobno ok. 25 tysięcy– tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Andrzejak z poznańskiego Klubu „Gazety Polskiej”, który razem ze Stowarzyszeniem Solidarni 2010 jest organizatorem marszu.”..." - http://jadax.nowyekran.pl/post/53095,tlumy-na-ulicach-w-obronie-wolnych-mediow-tv-trwam-25-tys-ludzi

  "...Ilu było uczestników? 7- 8 tysięcy (wPolityce), być może nawet 25 tysięcy (telewizja Polsat). Było nas wielu, to fakt..." - .
  http://solidarni2010.pl/n,2511,8,marsz-w-obronie-tv-trwam-i-wolnych-mediow.html

  U mnie na blogu zamieściłem zdjęcia i filmik, który obejmuje ok 1/3 długości kolumny marszowej sfilmowanej na ul. Marszałkowskiej zaraz za rondem Romana Dmowskiego, możesz sobie oszacować: http://kruk.nowyekran.pl/post/53137,marsz-w-obronie-wolnych-mediow-18-02-2012-zdjecia-i-wideo

  TV Trwam nie było organizatorem marszu w związku z tym normalne, ze opiera się przede wszystkim na informacji organizatora marszu tj. Solidarnych 2010 i poznańskiego Klubu Gazety Polskiej.

  Pozdrawiam.
 • nie zgodzę się z tym stwierdzeniem
  Radio Maryja zawsze wybiera, jakoś zawsze przypadkiem mniejsze zło - w tym problem że nigdy w decydującej chwili jakiekolwiek dobro
 • @raven59 15:05:34
  "Trzy rzędy na dwa metry" - oj, to prawie jak na chińskiej defiladzie... ;-) Może akurat w Twoim otoczeniu tak było, albo trafiłeś na moment, kiedy czoło marszu się zatrzymało (skrzyżowanie Nowego Światu z Jerozolimskimi). Tam gdzie szedłem było inaczej, spore odstępy.

  Poseł Czarnecki przemawiając pod Pałacem podał liczbę 6 tysięcy uczestników.
  A wyglądało to tak, że w kierunku Starówki było mało osób, jezdnia Krakowskiego Przemieścia praktycznie wolna, a w kierunku Śródmieścia owszem zajęta, ale zgromadzenie niewiele wychodziło poza obrys Bristolu.
 • @raven59 15:05:34
  No, jeśli to dla Ciebie i dla Radia Maryja normalne, to właśnie o tej "normalności" napisałem ;-)
  Pozdrawiam Polaków!
 • @Naczelny 15:29:16
  Wyglada na to, ze niektorzy nie potrafia w zadnej sprawie byc wierni, im na prawdzie po prostu nie zalezy.
 • @Naczelny 15:28:22
  To są obliczenia blogerki Elig, jest matematyczką i zazwyczaj jest dokładna aż do przesady.

  Zaproponowałem Ci liczenie ludzi z mojego filmiku...
 • @Naczelny 15:29:16
  http://www.youtube.com/watch?v=fKEPs2NJAgk&feature=related

  Było ich wystarczająco dużo.
  A o co Tobie idzie, Naczelny? Nie jesteś z nami?
  Cóż, komuniści przegrali. Już nie odzyskacie Polski, bo nigdy nie mieliście tu nic do roboty.
 • Ekran w każdym razie nie zgromadzi nawet setki ludzi, pominąwszy najemników
  ze służb.
 • @Naczelny 15:29:16
  Na czymś się trzeba oprzeć...., gdy nie czyni się własnych obliczeń,
  proszę zwrócić uwagę na to, ze liczbę 25 tys. podał Polsat, który zawsze zaniżał frekwencję ale jego dane zawsze były bliższe niż innych łże-mediów.

  Piszesz:
  //Pozdrawiam Polaków !//

  To ty nie jesteś Polakiem ? A to przepraszam !
 • Polemiści
  Proszę, jakim zręcznym obrotem rzeczy Onet i Polsat stały się dla Was wiarygodne... I to nawet bardziej wiarygodne od świadectwa uczestnika i od idącego na czele marszu europosła Czarneckiego. Wypada pogratulować panom dyskursu, medialnym manipulantom. A ja muszę nad sobą popracować żeby bardziej wierzyć temu, co podaje Radio Maryja, niż własnym oczom... Czysty Orwell.
 • @circ 15:46:59
  "Było ich wystarczająco dużo"...

  "Niech mowa wasza będzie tak - tak, nie - nie. Co nadto jest, od Złego pochodzi".
  Cytuję "z głowy, czyli z niczego", ale Pani ten cytat powinna przecież znać...
  Cóż, obudzić się - to nie zawsze przyjemne.

  Czy "nie jestem z Wami"? Jeśli "Wy" to łgarze - nie.
 • @Naczelny 16:47:07
  Oi naczelny,naczelny! Widzisz drzazgę w oku brata, a w swoim belki nie dostrzegasz? Ale wcale się nie dziwię. My Polacy znamy tych, co plują na nas, na Kościół, księży i nie ma dla nich żadnej świętości. A swoją drogą Pana stwierdzenie o Modlitwie Różańcowej, o której wyraził się pan jako o "klepaniu zdrowasiek" wszystko wyjaśnia. Daje pan o sobie świadectwo.
 • @Naczelny 16:44:20
  Dobry człowieku, akurat ja również byłem uczestnikiem tego marszu i podesłałem Ci link do mojego bloga na którym zamieściłem film z propozycją, żebyś sobie policzył - zanim Circ nie zamieściła go tutaj...
  .
  Podesłałem Ci parę linków z informacją od osób które również brały udział marszu a jedna z nich stanowczo lepiej od nas zna sposób obliczania ilości uczestników tego typu zgromadzeń.

  Ja uchylam się od tego liczenia - po prostu nie wiem, przypuszczam, że Elig podaje liczbę zbliżoną do faktycznej.

  Natomiast TV Trwam miało prawo pomylić się w podawaniu ilości osób ponieważ najprawdopodobniej nie dokonywali takich obliczeń. Ma prawo opierać się na informacjach przekazywanych przez uczestników a liczby te były rozbieżne: od 5 do 25 tys.

  Przy złej woli zapałkę - tę produkowana obecnie - dzielić na czworo, tylko ognia z tego nie będzie...

  PS. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie: czy jesteś Polakiem ?
 • @naczelny
  //Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)//

  Aaaa ...jak TO, ma się do tego:

  // "Cytuję "z głowy, czyli z niczego"//
  ________________________________
  Chyba "naczelny-licznik" jesteś ? Licz se, dużymi (wiekszymi !) literami . Te małe tak ...nie.przemawiają
 • @raven59 17:05:58
  Po owocach ich poznacie. Czyż jego pisanie nie świadczy o nim.
 • @Nathanel raven59 Circ i INNI (normalni!)
  http://BOI.nowyekran.pl/post/53363,chyba-sie-ob-ze-zam#comment_384513
 • @Nathanel 18:05:27
  Wystarczy iskra aby powstał pożar. I tak jest z "naczelnym". Nie istotny jest cel, istotne jest to, że jak się inne łże stację wypowiadają i oceniają niewłaściwie, to on tego nie widzi i nie pisze,widzi tylko RM lub TVTRWAM. Przecież wiadomo, że to nie Polak.
 • @Adam syn Brunona 18:15:39
  Pomóż i TY ją ....wykrzesać !!!!

  http://antyban.nowyekran.pl/post/52836,antyban-zabojcze-mrozy#comment_385137

  http://BOI.nowyekran.pl/post/53363,chyba-sie-ob-ze-zam#comment_385128

  Z Bogiem
 • @
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

  http://boi.nowyekran.pl/post/53363,chyba-sie-ob-ze-zam
 • Aj tam ajtam
  Jesteś chyba trochę za surowy do pana Rydzyka.

  Przecież wszyscy wiedzą. że to biedny zakonnik.
  Kwesta, to jest to,
 • @raven59 17:05:58
  Naczelny jest Polakiem.

  Gwarantuję.
  A jak nie wierzysz to twój problem.
 • @raven59 15:05:34
  Gościu sam tego chciałeś Oco ci tak naprawde chodzi?Byłeś na marszu i o tobie nie napisali.Szczujesz i szczujesz.Radio Maryja czy telewizja Trwam ci nie pasuje a może i jedno i drugie.Głupi jesteś czy ci za to płacą że wpuszczasz ludzi w maliny.Byłem na marszu nie z powodu ojca Rydzyka..Żądam prawdy w mediach a tak sie składa ze najcześciej dowiadywałm sie jej właśnie w TV TRWAM.Jak jestes taki kozak to stań przed gmachem na Woronicza i wykrzycz im że cie okłamuja w zamian za abonament
  Będzisz jeden,nie bedzie problemu z policzeniem.Chcesz wiecej to napisz stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej