Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Jest moc!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niewielka sala w siedzibie Ruchu Narodowego ledwo wczoraj pomieściła wszystkich gości.

Starsi i młodsi, panie i panowie, członkowie, sympatycy, zainteresowani i sceptycy… Mieszanina piorunująca. Lontem był prowadzący spotkanie Krzysztof Tuduj, odpowiadający w RN za rozbudowę struktur.

Partia Ruch Narodowy ma koła praktycznie już w całej Polsce. Krzysztof Tuduj w ciągu ostatniego roku odwiedził wszystkie regiony, dzięki czemu mógł podzielić się teraz swoimi obserwacjami. Szczególny nacisk położył na znaczenie osobistej odpowiedzialności, i to niezależnie od skali działań, a także na konieczność realnej, nie tylko wirtualnej, obecności i kontaktów. Oraz na to, że aktywność społeczna i polityczna to w praktyce nieustanny wysiłek i pokonywanie wciąż nowych trudności, a nie spektakularne sukcesy i osobiste splendory. Podkreślił również zorientowanie Ruchu na pracę zespołową.

Wystąpienie nie było bynajmniej chłodnym wykładem ex cathedra. Krzysztof ma spore doświadczenie w zarządzaniu dynamiką grupy i widać było, że wchodzenie w interakcje z zebranymi, np. poprzez umożliwienie zadawania pytań równolegle z omawianiem kolejnych wątków, sprawia mu sporą frajdę. Od pewnego momentu wręcz pozwolił sali na wymianę informacji i samodzielną dyskusję, po czym na powrót przejął prowadzenie spotkania.

A pytań i podgrzewających atmosferę kwestii było sporo. Poczynając od omówienia różnic i podobieństw między Ruchem Narodowym (jest partią polityczną) a Młodzieżą Wszechpolską i ONR-em (to organizacje ideowo-wychowawcze, przy czym MW jest adresowana do młodzieży), poprzez temat niedawnego reportażu TVN, który mimo wirtuozerskiej riposty medialnej pp. Winnickiego i Bosaka pozostawił po sobie, jak się okazało, niepewność i niepokój, aż po kwestie rac, „rasistowskich” banerów i prowokacji tzw. UBywateli RP na ostatnim Marszu Niepodległości.

Bardzo ciekawe i budujące było to, że zebrani mieli odwagę stawiać zarówno banalne, jak i trudne pytania, a także nie obawiali się dzielić ani swoimi nadziejami i entuzjazmem, ani też, niekiedy, delikatnie mówiąc „rezerwą”. (Tu ukłon w stronę posiadaczki ogniście rudej fryzury - niestety wyszła Pani przed końcem i nie zdążyłem poprosić o kontakt.)
Dwie godziny przewidziane na oficjalne spotkanie minęły jak z bicza strzelił, więc organizatorzy zaprosili gości do kontynuowania rozmów już w nieformalnej atmosferze, w pobliskiej pizzerii.

Ruch Narodowy planuje przeprowadzenie na wiosnę w całej Polsce serii spotkań, w których będą uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego. Warto nadstawić ucha na informacje o tego rodzaju spotkaniu w naszej okolicy, wygospodarować czas i wziąć udział. Wiele wskazuje na to, że będzie wtedy można z pierwszych rzędów spojrzeć w nurt zmian, jakie w najbliższych latach czekają polską politykę.

 


 

Krzysztof Tuduj: rocznik 1981. Katolik, prawnik, głowa rodziny, działacz społeczny. Od 2010 r. związany z obozem narodowym (startował wtedy w wyborach samorządowych), prezes struktur dolnośląskich Ruchu Narodowego, od 2017 r. członek Zarządu Głównego RN odpowiedzialny za rozbudowę struktur partii.

KOMENTARZE

 • @
  Każdy kto świadomie będzie mylić NACJONALIZM z nazizmem, faszyzmem, szowinizmem i rasizmem - ten od dziś będzie w moich oczach totalnym idiotą.

  Nieważne czy to będzie polityk czy przeciętny człek
 • Autor
  A witali się gestem rzymskim?
 • @Jaromir 19:38:19
  Budujmy Wielką Polskę razem!

  https://pbs.twimg.com/media/DUOWsE4W4AUCfJ_.jpg
 • hm
  Polacy nie noszą bród , brody to nie nasza polska tradycja.

  pozdr
 • @Jaromir 19:38:19
  A Pan z TVNu?
 • @Zorion 20:02:53
  Taki trochę solidarnościowy sznyt...
 • @Jaromir 19:38:19
  A to nieco zmodernizowany "salut rzymski" wobec zaprzańców , szmalcowników i wszelkiego rodzaju totalniakow.

  http://2.bp.blogspot.com/-bDOVOVxO-yA/Uq2MfLXzdSI/AAAAAAAAEMU/40AQd-vvsDU/s640/22_Akimov_gestKOZAKIEWICZA.jpg
 • @Husky 20:39:33
  a czy ty wiesz chociaż kto to jest szmalcownik.. za bardzo się rozpędzasz
 • @fabi 20:49:40
  A czy ja to pisalem do ciebie
  Czego ty chcesz
 • @Husky 21:02:46
  nie , nic nie chcę , ale

  ,,Szmalcownik – w czasie hitlerowskiej okupacji Polski osoba wymuszająca okup na ukrywających się Żydach lub donosząca na nich za pieniądze do władz okupacyjnych[1]. Słowo wywodzi się od określenia szmalec, oznaczającego wymuszany na Żydach okup i prawdopodobnie pochodzącego od niemieckiego Schmalz[2]. Zjawisko szmalcownictwa w największym natężeniu istniało w okupowanej Warszawie, zdarzało się również w innych miastach.
 • @Jaromir 19:38:19
  Ostrzegam przed przeginaniem . http://s.redefine.pl/dcs/o2/redefine/cp/72/72dss8e7wk8ohd7c6mk5r8pjrxx1s8aa.JPG
 • @Husky 20:39:33
  Szmalcowników to oglądamy w ONR oni tylko marzą by folkslistę podpisać, poronione wnuki Hitlera. Ty pewnie też skoro ich popierasz i bronisz.
 • @fabi 21:07:53
  Tradycja kultywowana do dzis
  Vide HGW
 • Taki potencjał Marsz 11 Listopada i nie powstała na żadna siła polityczna !
  Słowianie ! Jeżeli w wyborach 2018 i 2019 r nie będzie zgłoszona w całej Polsce partia patriotyczna [ obojętnie jak sie nazwie ] to będzie znaczyć że te partie patriotyczne są pod kontrolą żydowskiej bezpieki !

  JEDNYM BLOKIEM IŚĆ NA WYBORY 2018 i 2019 roku !
  jeżeli się nie zjednoczycie do wyborów to znaczy że jesteście tylko partiami bezpieki by kanalizować nastroje Polaków Słowian ! wybory 2018 i 2019 będzie wasz ostateczny sprawdzian !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . tylko zjednoczeni do sejmu !
 • @Jaromir 21:14:26
  Odpczep sie od ONR
  Zrozumial
 • @Zorion 20:02:53
  Byc moze nie polska, lecz z pewnoscia lechicka.
 • @Husky 19:50:47
  Psie, przecież Ty, budujesz już ,,wielką Polskę" razem z masonami czyli Kalsteinem, Terleckim, Dudą - Korsnhauser, Kuchcińskim, Singierem, Szczerskim, Morawieckim itp. kanaliami.
 • @Jaromir 21:14:26
  Przykro mi .Miesiąc przerwy ,zalecam udać się na kurację do wód . Odpocznij .
 • @Naczelny 20:17:59
  Co to za RN - skoro nie ma stanowiska w/s okupacji wojsk usraelskich w Polsce?
  - Nie ma jednoznacznej polityki narodowej - czyli niezależnej od Izraela, Niemiec i USA,
  - Jest zapleczem awanturników dla internacjonalistycznego pisuaru.
  - Nie ma stanowiska promującego jak chce rządzić w sprawach pro-rozbiorowych w Polsce
  - Nie ma jasnego stanowiska w/s szerzącego się banderyzmu w Polsce, nie jednoznacznie odcina się od banderowskiej uapadłej
  - Nie ma stanowiska w/s współpracy partnerskiej z Rosją.
  - Nie ma stanowiska w/s NATO, UE, TL
  - Nie ma stanowiska w/w długu publicznego, podatków, służby zdrowia, oświaty, rolnictwa, zasobów naturalnych itp.
  Nie ma programu nacjonalizacji ukradzionego majatku narodowego
  Nie ma programu ekonomicznego i gospodarczego
  ITD.
  RN nie prowadzi szkoleń, przygotowań ludzi swoich do władzy, powiela taki sam partyjny scenariusz jak pisiory albo jak swego czasu Giertych z MW, Tzn. jakoś tam będzie, nachapiemy się, w sprawach zasadniczych będzie tak jak było, a więc nie będzie zmiany systemu.
  Krótko mówiąc, nigdzie nie wyczytałem by RN miał koncepcje i no i przede wszystkim chciał zmienić system, a nie go tylko pudrować jak robią to przybłędy z pod Odessy.
 • @Repsol 21:39:58
  Ty też popierasz tych co urodziny Hitlera urządzają? Moźe tobie by się przydał miesiąc na odnowienie pustostanu? Bo żaden Polak tych idiotów popierać nie może.
 • @Wrzodak Z. 21:53:38
  Panie Pośle , czyli co tylko w Bogu nadzieja ?. Polski już nie ma , czy jak ?. Pozdrawiam.
 • @Jaromir 21:58:14
  Głupot nie komentuję . Do zobaczenia za miesiąc .
 • @Wrzodak Z. 21:53:38
  Panie Wrzodak .. jesteśmy tylko państwem na granicy imperium .. czyje interesy mamy realizować . A wojska USA .. a kto ma pilnować granic imperium . Kiedyś Rzymianie też wysyłali garnizony do Brytanii , Germanii itd..
 • @Repsol 22:00:08
  Przecież prawie każdy ,,żond" w Polsce realizuje politykę zewnętrzna, tzn. obecni rezlizują politykę interesów okupantów USA (ci sami co nas okupują) w Polsce, to oni przysłali nam na prośbę ,,swojego rządu" kilka tysiecy potencjalnych morderców naszych - do Polski, to Oni mogą bez pytania w imieniu naszym na naszym terytorium wypowiedzieć wojnę Rosji i uciec na My jako Naród pójdziemy z dymem, a Oni z naszymi potencjalnymi agresorami dogadają się nad naszymi trupami.
  Oni nas okupują, kontroli nie mamy nad obcym wojskiem w Polsce?????
  Prosze zauważyc dzis w TV Szczerski - banderowiec powiedział wprost, że Oni (Tillerson i ijego poprzednicy) dali nam (pisorom) władzę.
  Pomijając to, kto jest w lepszej sytuacji pożyczkobiorca, czy pożyczkodawca? Wiadomo kto! Czyli kto jest czyim niewolnikiem?
  3 bln zl długu jawnego i ukrytego to co to jest????
  Przecież nasze wnuki będą musialy płacić wysokie podatki, za długu kocone się obecnie.
  Proszę przeanalizować, co nam każa kupić w USA i za ile. Za 37 mld zł mamy kupić ,,patrioty" - z guzikiem pod Atlantą, a u nas będą tylko atrapy. Rozbrajają nas i jednocześnie szczują naszymi pieskami potężna Rosję???
  Przecież za 37 mld zł można wybudować od podstaw z pięć fabryk zbrojeniowych tu w Polsce,
  Oczywiście, że będą nam wmawiać, że ,,patrioci" rządzą, że święto flagi, że mnóstwo flag na zawodach sportowych, że wszyscy spiewamy hymn Polski itd., ale kluczowe decyzje w naszych sprawach zapadaja po za nami jak nie w Izraelu, to w Waszyngtonie, a wcześnie tam i jeszcze troche w Berlinie, którym zarządzaja ludzie Sorosa a ,,naszymi" szpiegami zarządza Jonny Daniels i cała masa jemu podobnych, ale obydwaj dążą do tego samego, rzadów panów z NWO, i stado goi niewolników.
  Polska to klasyczny przykład kraju niewolników, bez praw własności, wysokich podatków, niskich płac, wysokich % lichwiarskich, potężnych długów, rozbrojona totalnie, zarządzana poprzez wszelkiej maści głupców, szpiegów, darmozjadów, karierowiczów, zwykłych mend społecznych i nie ważne która partia rządzi i czy ma rządzic i tak rządzic będzie światowa mafia finansowa.
  Tylko budowa świadomości narodowej oparta na prawdzie, wierze, może nas uratować. Zreszta o tym pisał Roman Dmowski 100 lat, jest to jak elementarz opisane w jego książkach.
 • @Husky 21:17:22
  ja do ONR nie wstąpiłem i nie wstąpię.. bo te głupki żydowskiego buka wielbią, a to z Polską jest sprzeczne.. młodzi ideowi ludzie, ale zindoktrynowani, wierchuszka polskich narodowców to jak nie żydzi, to sajanim..

  lepiej stworzyć ruch antysyjonistyczny propolski.. ale na to pozwolenia nie ma i nie będzie.. ABWhera będzie postawiona w gotowości 24h/dobę aby terrorystów wyłapywać i likwidować.. jak nie ostatecznie, to do psychuszek zamykać..

  Husky, co sądzisz o popieraniu syjonizmu przez "polskie władze" od czasu Magdalenki?
 • @Wrzodak Z. 22:28:30
  Panie Pośle dziękuję za za solidną odpowiedż . Pozdrawiam. Ps. Warto dać sugestię na rozwiązanie tego problemu . Ave.
 • @Husky 21:14:43
  Ale jaja!!!!!!!!!! Pies Ty jesteś tak bezczelny, że aż gęsią skórkę mam, jak ciebie teraz czytam.
  Husky - obrońca ONR!!!!!!!!! Szok, Czyżby masz zadanie teraz do nich w łaski wejść i ich przeciągać w stronę przybłędów z pod Odessy a oni ich przytulą pod warunkiem, że będą służyc tym samym co służy Duda, Morawiecki, Kalstein czyli takim jak Jonny Daniels i im podobnym.
  Masz nie wdzięczną robotę psie.
 • @Naczelny 20:18:52
  Gratulacje energii w działaniu.
  Nie jestem narodowcem, ale uważam, że nacjonalizm może być pozytywnym czynnikiem w budowaniu tożsamości; naród to ukształtowanie społeczeństwa wg wspólnie uznawanych i przestrzeganych wartości na bazie których tworzone są instytucje życia publicznego.
  Dlatego narodem stają się wszyscy zamieszkujący określony region, a gdzie genetyczne powiązanie może być czynnikiem wspomagającym - jednak nie zasadniczym.

  Nacjonalizm należy doceniać do poziomu państwa, jednak przekraczając granice państwa jest narażony na uleganiu ksenofobii, aby zachować swą odrębność względem otoczenia wielokulturowego.

  I to uwaga, która pwinna dotrzeć do Krzyśka Tuduja.
 • Naczelny
  Riposta Winnickiego jest rzeczywiście wirtuozerska.
 • @Wrzodak Z. 21:38:51
  Najwidoczniej ten ONR spełnia ważną rolę, skoro kundel tak się wokół niego uwija.
 • Moc?
  PO i cała totalna opozycja odchodzi na śmietnik historii, PiS w trakcie kompromitowania się, więc trzeba postawić na młodych, żeby to oni budowali kolejną zieloną wyspę w Polin.

  "Katolik, prawnik, głowa rodziny, działacz społeczny. Od 2010 r. związany z obozem narodowym (startował wtedy w wyborach samorządowych), prezes struktur dolnośląskich Ruchu Narodowego, od 2017 r. członek Zarządu Głównego RN odpowiedzialny za rozbudowę struktur partii."
  Na dodatek objeżdżający z pogadankami Polskę wzdłuż i wszerz. Jak on to wszystko robi? Siedzi zaocznie na salach sądowych, czy żona go utrzymuje?

  Szast prast i znalazł się jakiś kolejny brodaty Tuduj, który zagospodaruje i ukierunkuje polską młodzież tak, aby pozostało tak jak było, czyli aby nic się w Polin nie zmieniło. Założą wielką partię, wygrają wybory i znowu będą niepodzielnie rządzili.

  "Młodzież Wszechpolska i ONR to organizacje ideowo-wychowawcze". No to zapisujcie się, ludziska, doczekacie się wychowania w duchu jedynie słusznej i właściwej deologii. Ciekawe, jakiej? Zamiast wiedzy doczekacie się wychowywania, i ideologii zamiast programów o których mówi pan Wrzodak. Zmieni się bardzo wiele, a w rezultacie - nic a nic. Taka to jest moc.
 • @Wrzodak Z. 21:53:38 - 5* za komentarz
  Wszystko to, co funkcjonuje w IIIŻydo-RP jako oficjalny i legalny ruch narodowy jest reaktywowane lub stworzone na nowo od podstaw przez żydowską agenturę IIIRP.
  Każdy dorosły Polak, który interesuje się polityką winien sam dojść do podobnej konstatacji - 27 lat istnienia żydowskiego reżimu IIIRP to czas wystarczająco długi na zdobywanie rzetelnej wiedzy o IIIŻydo-RP/Polin.

  __________________

  RN (oraz pozostałe podobne twory, jak ONR, MW, itd.) nie tylko nie posiada żadnego programu politycznego, ale też nigdy nie przeprowadzono wyborów władz w tym ruchu (i w pozostałych tworach), na żadnym kongresie RN nie dopuszczono do dyskusji programowej.
  Skąd wziął się np. K.Tuduj, kto go wybrał, kto wyznaczył? Czy przypadkiem nie pochodzi z koszernego nadania?
 • @Wrzodak Z. 21:53:38
  Szanowny Panie, nie wejdę w polemikę, bo polegałaby wyłącznie na tym, że ja bym mówił, że jednak białe, a Pan - że czarne.

  Zwrócę natomiast uwagę, że krytykować, popluwać goryczą i rozsnuwać własne wizje jest łatwo, trudniej natomiast - ale i bardziej odpowiedzialnie, i do tego właśnie zachęcam - jest włączyć się w działania mające coś ZBUDOWAĆ.

  Kłaniam się.
 • @Rzeczpospolita 14:22:58
  Jakby Pan i Pana środowsko było mniej zafiksowane na wszechżydowskim spisku, to może by coś pozytywnego zrobiło. A tak, to tylko robicie dobrze sami sobie.
 • @Naczelny 16:45:12
  Jesteśmy zafiksowani na obiektywną ocenę politycznej rzeczywistości IIIRP i nie jest naszą winą, że jest ona taka jaka jest.
  A o żadnych żydowskich spiskach nie ma mowy, to jest polityczna walka syjonistycznych Żydów z Polakami, która trawa nie od 1980, czy od 1944, ale od XVII w. W tej walce oni są obecnie górą.
  Tylko upowszechnienie tej świadomości może zahamować żydowski impet.
 • @Rzeczpospolita 19:24:28
  To, że zostanie "zahamowany żydowski impet" wcale nie oznacza, że zostanie zbudowane coś dla Polaków i Polski. Wasze środowisko to syjonistyczna jaczejka, dla jednych ośmieszająca tematykę żydowskich wpływów, drugich wpędzająca w nieustanne jodłowanie żydy-żydy-żydy i nic poza tym.
  I nawet nie wspominam o Waszych afiliacjach przy "braciach Słowianach" zza wschodniej granicy.
 • @Naczelny 11:03:25
  To są androny.

  Lekarz, który chce uleczyć chory organizm musi poznać najpierw rzeczywiste przyczyny choroby i dopiero wtedy może podjąć właściwą terapię.

  Dokładnie tak samo jest z polityką: najpierw lokalizacja przyczyn degeneracji narodu i państwa, potem dobór skutecznej terapii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej