Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Recydywa PRL-u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sobotnia konferencja w Sejmie wzbudziła moje zainteresowanie nie ze względu na temat, a na osoby niektórych prelegentów i egidę Ruchu Narodowego. Mogło być ciekawie… i było!

W szczytowym momencie dyskusji z sali poddano w wątpliwość nawet radziecką okupację Polski w czasach stalinowskich. Nagabywano też p. Winnickiego o złożenie interpelacji w sprawie, aresztowanego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, dra Mateusza Piskorskiego.

Pan Poseł Robert Winnicki z uznaniem przyjął „głosy przedstawiające różne perspektywy, nie tylko waszyngtońską” i podkreślił znaczenie pokojowych stosunków z Rosją. Zaznaczył jednak, że konieczna jest Polska samodzielna i silna (także militarnie — i to już w perspektywie dekady). Polska słaba stwarza dla pokoju w Europie zagrożenie.

Do sugestii interpelacji poselskiej odniósł się z rezerwą, nawet zakłopotaniem. Z p. Piskorskim wszystko go dzieli. Niemniej, wygląda na to, że ten ostatni jest rzeczywiście więziony „za poglądy”.

Pan Poseł z charakterystyczną dla siebie klarownością wypunktował też parę zafałszowań, przemyconych w obficie katolickiej retoryce niektórych referatów.

Konferencja była rejestrowana, jest dostępna na stronach Sejmu.

Tyle telegraficznej relacji. Pozwolę sobie jeszcze na komentarz.

Jedno z Praw Murphy'ego mówi: nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki, ale woda nadal jest mokra.

„Walkę o pokój” można zastąpić „budowaniem pokoju”, miejsca po „zaplutych karłach reakcji” obsadzić „rusofobami”, ale mentalności się tak łatwo nie zmieni. Szczególnie jeśli nawykło się do wpływów cywilizacyjnych zakorzenionych nie w personalizmie i ordo caritatis - porządku miłości, a w turańszczyźnie i porządku dziobania.

Hasło „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” dotyczyć może, jak się okazuje, nie tylko architektów i beneficjentów Okrągłego Stołu, ale także aktywizujących się ostatnio środowisk osób, których szczyty karier przebiegały w czasach — i strukturach — PRL.

Oczywiście nie namawiam do ostracyzmu wobec ludzi, którzy są naszymi Rodakami, i których los (wprawdzie tylko w wyniku zaskakującego obrotu dziejów) zyskał aspekt tragiczny (a przynajmniej dwuznaczny). To jedna z pojałtańskich ran, które jako społeczeństwo odziedziczyliśmy. Ale wydaje mi się właściwe zachowanie dystansu wobec ich — i rosyjskich — propozycji, nawet jeśli ten dystans miałaby być kwalifikowany jako „granicząca z nienawiścią aksjologia” (sformułowanie prof. Anny Raźny).

Rzekoma alergia na Rosję jest zdrową, zasadną reakcją na historycznie utrwalone zagrożenie. Czy tego chcemy, czy nie, stanowi zarówno warunek, jak i element polskiej tożsamości. Jest inspiracją do wysiłku na rzecz Polski silnej i samodzielnej. A Rosja ze słabymi nie dialoguje; co najwyżej powtarza parę razy „na kursie i ścieżce…”

Na koniec ciekawostka z innej beczki: zamykając konferencję p. Winnicki zapowiedział, że przed Marszem Niepodległości, jak zwykle, odprawiona zostanie msza św., ale w tym roku będzie to msza… łacińska!

PS Ponieważ w trakcie konferencji nie udało mi się zadać pytania jednej z prelegentek, Pani Profesor Annie Raźny, wysłałem je mailem na adres Pani Profesor - i następnego dnia otrzymałem odpowiedź. Oba listy cytuję pod tym linkiem: polacy.eu.org/6030/ - warto się zapoznać zarówno z odpowiedzią, jak i pierwszymi reakcjami na nią ze strony komentujących.

 

 

KOMENTARZE

 • W jakim wieku?
  "aktywizujących się ostatnio środowisk osób, których szczyty karier przebiegały w czasach — i strukturach — PRL"

  W jakim wieku są teraz ludzie, których szczyty karier przebiegały 30 lat temu i dawniej?

  W latach 1930. ludzi których szczyty karier przebiegały w strukturach państw zaborczych, było bardzo mało, np Generał Rozwadowski umarł wcześniej.
 • @Pedant 13:41:05
  Jak nietrudno wyliczyć, sześćdziesięciolatkowie.
  To wiek, jaki dla mierzonych w dłuższej perspektywie, dzięki znajomości ludzi i życia realnych wpływów (w przeciwieństwie do dziarskiego maszerowania i wykrzykiwania haseł) wydaje się optymalny - szczególnie że współcześnie, dzięki poprawie tzw. jakości życia dłużej się zachowuje witalność i apetyt.
  Poza tym pewne rzeczy siłą inercji rozchodzą się poprzez sieci społeczne, choćby krewnych. Głosy, zza prezydialnego stołu i z sali, w większości zabierały osoby w takim właśnie wieku.
 • że jak?
  //aktywizujących się ostatnio środowisk osób, których szczyty karier przebiegały w czasach — i strukturach — PRL//

  że niby oni mieli by sobie winszować recydywy PRL-u?
  Nie sądzę.Skoro to ludzie "których szczyty karier przebiegały w czasach — i strukturach — PRL" należy wnosić że w większości to ludzie poważni o zrównoważonej emocjonalności.
  A zatem doskonale zdający sobie sprawę z tego że "obecna Polska" jak żadna inna, jest materializacją polskich marzeń.Można swobodnie wyjeżdżać,kiełbasy jest od groma,a amerykański prezydent nawet fotografuje się z polskim.Czego więcej trzeba.
 • @ikulalibal 15:51:53
  Otóż właśnie - to, że "szczyty kariery" nie znaczy, że nie chcieliby więcej i lepiej - teraz. Poza tym te "szczyty kariery" to powiedzmy jakiś dowódca jednostki, działacz na urzędzie lub uczelni.
  Właśnie dlatego, że są zrównoważeni i mają zabezpieczony jaki-taki byt, mają czas i środki, by rozszerzać swoje wpływy - i w naturalny sposób być kanałem wpływów rosyjskich.
  Głosy, jakie podczas konferencji można było usłyszeć, jak najbardziej przeciwstawiały swobody i kiełbasę "zgniliźnie moralnej" Zachodu. A to już brzmi znajomo, prawda?
 • @Naczelny 14:51:55
  "Jak nietrudno wyliczyć, sześćdziesięciolatkowie. "

  Źle Pan liczy. Sześćdziesięciolatkami są ci co mieli 30 lat w roku 1987.

  Po pierwsze mało kto jest u "szczytu kariery" w wieku 30 lat. Po drugie w 1987 upadek systemu był już oczywisty.

  Najmłodsi przedstawiciele ostatniego pokolenia co robiło znaczące kariery, kiedy PRL miał jeszcze szanse na przetrwanie, to co najwyżej Leszek Miller 71 lat co miał 34 lata w czasie Solidarności, przechodzący teraz w spoczynek. Tacy jak Aleksander Kwaśniewski czy Stanisław Piotrowicz byli na to za młodzi.

  Prawdziwi PZPRowcy sprzed okresu upadku systemu to raczej Jan Pietrzak (80 lat), Stanisław Ciosek (78 lat), Urban (84 lat) itd.
  Staruszkowie się może aktywizują ostatnio jak trzeba znaleść okulary albo sztuczną szczękę.

  Obecnie dwie główne grupy co się mogą liczyć to ci co byli względnie młodzi ale już dojrzali w 1989,czyli albo z nurtu post-PZPR albo przyszłego POPiSu. Ale i te dwie grupy wkrótce zaczną być wypychane przez młodsze pokolenie dla którego i PRL i Solidarność i nawet Okrągły Stół są mityczną przeszłością jak czasy Piłsudskiego.
 • @Pedant 16:39:41
  Tak, tylko że "szczyt kariery" może oznaczać, że po prostu większego "szczytu" po 1989 roku już nie osiągnęli. Zresztą, jeśli osiągnęli, to apetyt na znaczenie i władzę jest nieskończony.
  Najważniejsze jest nie to, że w jasnym świetle dnia zaczynają hasać relikty "okresu słusznie minionego", tylko to, że są oczywistą i naturalną przekładnią dla interesów rosyjskich.
  A młodzi, o których jakże słusznie Pan wspomina - to być może będzie właśnie Ruch Narodowy...
  Kłaniam się!
 • @Naczelny 14:51:55
  Panie Naczelny, to chyba byliśmy na dwóch innych konferencjach?
  Naczelny buduje fałszywy obraz konferencji oraz fałszywy obraz Winnickiego. Byłem na tej konferencji i jestem innego zdania co Naczelny w kwestii dotyczącej konferencji. Zamiast lansować bufona, niedouczonego ,,narodowca" z RN, należy wymienić pozostałych prelegentów konferencji w dniu 21-10 w sejmie a wiec prof. A. Rażny, bardzo dobre wystąpienie, zgodne z prawdą, Adama Śmiecha jak zwykle mądre i wyważone, czy podobne prof. Śliwińskiego i Bojarskiego. Niestety, ale referat prof. Wielomskiego oraz jego małżonki to lata 90 - te. Inni na swoim poziomie.
  Pisze o Winnickim, że to bufon i bujający w obłokach działacz polityczny, który swoimi bezczelnymi wypowiedziami próbował atakować Rosję i gloryfikować NATO i USA. Wpadł w panikę, gdy A. Śmiech poprosił go aby upomniał się o więzionego od dwóch lat bez aktu oskarżenia dr. M. Piskorskiego. On oczernił go nazywając go ,,ambasadorem Rosji w Polsce". Tak mówił ,,narodowiec"? Zamiast bronić Polaka, on wypowiadał się tak samo jak propaganda reżimu banderowsko - syjonistycznego klanu w Polsce pod adresem M. Piskorskiego.
  Winnicki wypowiadał się też n/t mediów publicznych, wypowiedz kompletnie nie odpowiadające rzeczywistości czy polityki energetycznej co o której nie ma pojęcia lub nie chce mieć, woli nie iść pod prąd swoim mocodawcom. Wiedza jego o marksizmie i gender jest żadna, co skutecznie wytłumaczyła mu prof. A. Rażny.
  Wywnioskowałem, że Winnicki ma podobne poglądy co Macierewicz i przebiera nogami aby załapać się na listy pisuaru do sejmu w następnej kadencji. Niestety ale wokół tego polityka i jego kolegi Bosaka jest wiele niejasności jeśli chodzi o ich przeszłość co do tego z czego żyli na dobrym poziomie kilka lat temu w drogiej Warszawie, kto opłacał im lokale itd. Winnicki i Bosak nie są narodowcami to ewidentnie daje się wyczuć, gdy się ich słucha, zresztą poziom ich wiedzy politycznej z zakresu gospodarki, ekonomii, energetyki itp. jest na poziomie podstawówki.
  Zresztą zachowanie Winnickiego jako moderatora konferencji, to przypomniały mi się czasy niektórych młodych bufonów z MW, ci z pod ręki Giertychów jak Wierzejeski, Pawłowski, Parda itp. Pomyślałem sobie, że Winnicki miał ,,dobrą" szkołę Giertychów i to okazywał w stosunku np; do prof. Razny podczas tej konferencji.
  Także naczelny chyba ma etat w biurze poselskim Winnickiego, skoro pisze takie jednostronne a więc fałszywe sprawozdanie z tej konferencji.
  Dobrze by było gdyby Naczelny poprosił swojego mocodawce aby ten wytłumaczył się z ustalania trasy marszu niepodległości z roku 2014, gdzie minister MSWiA mówił, że on kazał spalić budkę przed ambasadą Rosji i , że trase marszu ustalana była w MSWiA.
 • @Naczelny 17:09:08
  " Za akt dobrej woli i wyraz podmiotowego traktowania innego państwa przez Rosję uważam także potępienie przez rosyjską Dumę zbrodni (określenie zawarte w tekście przyjętej uchwały) na polskich oficerach w Katyniu. Za przyjęciem uchwały głosowało 342 deputowanych, przeciwko 57. -Czy doczekamy się takich aktów dobrej woli ze strony banderowskiej Ukrainy?"

  Łączę pozdrowienia
  Anna Raźny .To zamyka całkowicie temat .Dalsza dyskusja będzie raczej tylko wałkowaniem i manipulacją . Pzdr.
 • @Naczelny 17:09:08
  Поживём - увидим!
 • Oto poglądy "polskich" narodowców z RN
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/12/1511230_395175880647389_5501996691824232427_n.jpg

  Można znaleźć na YT film z tą jego wypowiedzią.
 • @Naczelny 17:09:08
  ...kiedy - lub kogo - Rosja potraktowała podmiotowo, choć podmiot ten nie stał na pozycji równorzędnej siły?....

  Albo wy dzieci albo nieuki.
  Wycofanie wojsk rosyjskich z Austrii w czasach Chruszczowa.
  A nam pomoc ze zniszczę powojennych, w odbudowie i rozbudowie przemysłu zaraz po wojnie.
  Przecież ani Nowa Huta, ani huta Katowice nie powstała by bez udziału rosyjskich inżynierów i rosyjskiej pomocy.
  Wietnam, be rusków nigdy by się nie wyzwolił spod kolonialnej okupacji Francuzów, później Amerykanów.
  To samo z Kubą.
  Kiedy Nasser znacjonalizował kanał Sueski to Rosjanie zatrzymali ekspedycję karną flot brytyjskiej i francuskiej.
  Za co tak zachód wiesza psy na Stalinie, a za to że rozwalił imperia kolonialne Franców Brytów.
  Dziś ma znów problem z Rosją, bo pomogła, choć nie musiała Syrii.
 • @Naczelny 16:26:26
  ,,Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem."

  Każdy ma mózg, rzadko kto ma rozum.
  Recydywa PRL?
  Recydywa jak rak rozwinęła się i przeżarła III RP
  Właśnie mamy komisje sejmowe w sprawie Ambr Gold i reprywatyzacje warszawskiej bufetowej, na razie….
 • Panu naczelnemu- wpis stary ale aktualny moze pzewietrzy zwoje
  @talbot - TY SIE CHYBA OBUDZILES PO DLUGIEJ DRZEMCE albo jestes nieszczery..
  To doprawdy zdumiewajace ze sa jeszcze tacy wspaniali blogerzy o takiej erudycji jak ty talbot, którzy z taka olbrzymia troska staraja sie uswiadomic polskie spoleczenstwo o zagrozeniu jakim sa ukryci agenci Rosji. ktorych perfidne knowania moga nawet doprowadzic polske do utraty tego co najbardziej istotne dla narodu , mianowicie suwerennosci, czy tez podstepnego i perfidnego przejecia istotnych sektorow polskiej gospodarki przez Rosje lub podstawionych przez Putina agentow , doprowadzajac polske i polakow do ruiny Niestety musze cie zmartwic, i stwierdzic ze twoja postawa jest dla mnie niezrozumiala poniewarz to czego tak bardzo sie obawiasz juz sie stalo wiele lat temu,w momencie wejscia do UNI utracilismy to wszystko co jest przedmiotem twej troski,to samo z gospodarka ,mediami a moze ty nawet tego nie zauwarzyles ze to wszystko nie jest juz w polskich rekach i stad ten artykol, a skoro juz stalo sie to przed czym przestrzegasz,to kazda zmiana tej sytuacji zagrazac bedzie na dobra sprawe tym obecnym wlasciciela Polski,pomyslalem ze moze o to ci chodzi no tak gdyby taki Putin probowal cos przejac to obecni anglo -amerykanscy wlasciciele polski[spoko niemcy tez sa w ich lapach] nie byli by chyba zadowoleni, no wiec pisz talbot otwartym tekstem ze Rosyjska agentura moze zagrozic obecnym wlasciciela polski a ty chcesz temu jakos zaradzic przynajmniej bedziemy wiedzieli komu twoje zaniepokojenie jest na reke..............
  Agentura: Przypadek Piskorskiego, przypadek Sikorskiego
  jan 21.11.2016 23:29:00

  dorzucil bym jeszcze art ,,,50pytan,,na stronie prawym okiem
 • @Wrzodak Z. 18:05:29
  Szanowny Panie, byliśmy na tej samej konferencji, nawet siedzieliśmy po tej samej stronie sali. Swoją drogą: na sali było co najmniej troje - Pan, prof. Raźny i red. Śmiech - sygnatariuszy osławionego listu do p. Władimira Putina http://wrzodakz.neon24.pl/post/108937,polacy-rosjanie-ukraincy-slowianie
  Co do rzekomej niekompetencji p. Winnickiego w sprawach energetycznych, chciałbym zauważyć, że od blisko dwóch lat należy do Komisji d/s Energii i Skarbu Państwa, więc nawet jako "młody bufon" miał czas, by kompetencje na tym polu wyrobić.
  Kłaniam się.
 • @Repsol 19:26:28
  I w następnym komentarzu: "Ustawa rosyjskiej Dumy jest martwa, nie przyniosła realnych działań ze strony władz wykonawczych Rosji. To tylko pozory, jak zawsze. Katyń nie został uznany za ludobójstwo, dokumenty nie zostały ujawnione."
  Wałkowanie? Manipulacja? Doprawdy?..
 • @autor
  Pisze naczelny .... szczególnie że współcześnie, dzięki poprawie tzw. jakości życia dłużej się zachowuje witalność i apetyt. ....[poprawie jakosci zycia] Niedouczony baranie chyba nie rozumiesz slow jakich uzywasz czy krotny wzrost zachorowan na raka w ,,wolnej polsce, i klejka do lekarza za rok to jest ta twoja jakosc..,
 • @Rzeczpospolita 20:33:11
  Właśnie właśnie, rozglądałem się za Panami z WPS, ale Was zdaje się nie było? ;)
 • @Oświat 20:39:12
  No właśnie ;) Ciekawe dlaczego pani prof. Raźny tego nie wymieniła ;) Pozdrawiam!
 • @Naczelny 22:07:07
  Jakoś nie mogę przekonać się do Winnickiego, czy Bosaka. Ani programu, ani idei. Niby narodowcy, ale idei narodowej u nich nie widzę.
  Nie tworzą nawet podstaw idei narodowej.

  Dla mnie - to martwy ruch nastawiony na jedną imprezę.
 • @Naczelny 22:03:35
  Od kiedy to przynależność do "Komisji d/s Energii i Skarbu Państwa" ma oznaczać automatycznie posiadanie kompetencji w sprawach energetycznych?
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:11:03
  Narodowiec, jak wiele innych słów ma więcej niż jedno znaczenie. Ja widze co najmniej dwa:
  1. człowiek wyznający ideę narodową
  2. człowiek usiłujący budować swą karierę z wykorzystaniem hasła idei narodowej.
  Dla mnie nie ma wątpliwości, że Winnicki to narodowiec wyłącznie w tym drugim znaczeniu.
 • @ikulalibal 15:51:53
  (Autora przepraszam za ten prywatny wtręt.)
  Pisze Pan (-i) coś węcej niż komentarze? Jeśli tak chętnie poczytam.
  Poza tym intryguje mnie ten nick, co prawda nie poświęciłem dużo czasu na jego rozwikłanie, ale jakoś i tak czuję , że jestem tu bezsilny. Będę wdzięczny za wskazówki.
 • @Naczelny 22:03:35
  No właśnie wyszło szydło z worka. Wy ,,pseud - narodowcy" uważacie tzw. ,,zachód" za swojego mocodawce. ,,Narodowiec" odcinający się od słowiańskich korzeni i od Rosji chrześcijańskiej, opowiadający się po stronie satanistycznej ameryki, jest takim samym podłym antypolakiem jak syjonistyczna agentura umocowana przy OS przez Kiszczaka. Wasza głupota, pycha, i brak podstawowej wiedzy plasuje was w jednym szeregu z takimi ludzmi jak Gieremek, Macierewicz, Kwaśniewski, Komorowski, Kaczynski, ponieważ oni też potępiają Polaka Piskorskiego oraz tą chrześcijańską Rosję. Was pseudo N. płyniecie z nurtem rzeki jak zdechłe ryby, NIC NOWEGO NIE MACIE DO ZAOFEROWANIA POLAKOM, tylko właśnie pyche, głupote i karierowiczostwo, a Polska, Polacy mają wam służyc do wystawnego zycia, to jest szkoła Giertychów - waszych promotorów swego czasu.
  Atakowanie Rosji razem z chórem szpiegów usraelskich i banderowskich eliminuje was z zycia narodowego Polski, ponieważ działacie w interesie okupacyjnych władz Polski, świadomie czy nie ale takie sa wasze efekty.
  Pytam, czy to Rosja okupuje swoimi wojskami nasz kraj? Czy to Putin wymyślił nam Balcerowicza, Macierewicza, Kwaśniewskiego?.
  Czy to Rosja wykupiła nasze banki, ziemię, energetykę, cukrownie?
  Czy na rzecz Rosji wpłaciliśmy 1 bln zł z tytułu tylko spłat odsetek od kredytu począwszy od roku 93? (tzw. obsługa długu publicznego)
  Czy zadłużenie publiczne (nawet z ukrytym długiem 3 bln zł) mamy w stosunku do Rosji czy do mafii światowej z usraela?
  Czy Rosja okupuje Meksyk, Porto-Rico, Kube, czy raczej usrael okupuje granice Rosji??? itd.
  Potępiając Rosję przez działaczy RN obecnie, to nic innego jak realizacja celów propagandy cia i mossadu w Polsce (świadoma albo nie, ale to nie ważne kto zbije żarówkę i tak jest ciemno).
  Także, hasła głoszone przez Winnickiego ,,silna Polska" to nic innego jak taka sama Polska z czasów POPIS-u, ponieważ w sprawach zasadniczych macie ten sam program, różnią was bzdety.
  Winnicki ,,fachowiec" od energetyki ponieważ jest czł zespołu d/s energetyki w sejmie, ale słuchając go nie ma nic nowego do powiedzenia jak popisowcy. gdyby wiedział więcej to by nie wygadywał bzdur o ,,gazie amerykańskim" i znał by cene za ile niewolnicy kupują gaz katarski za ktory faktury wystawiają spółki od Sorosa z usraela.
  Jeżeli ma wiedzę o gazie to niech poda ceny gazu sprowadzanego z usraela do Polski????????????????????
  Radzę zamiast pustosłowia w rodzaju ,,silna Polska" niech głosi Niepodległa Polska w oparciu o program narodowy a wiec neutralnego kraju, współpracującego z wszystkimi krajami na świecie na takich samych zasadach, w taki sposób, by ta współpraca była korzystna dla Polski. Obecne i poprzednie ekipy polityczne kraju walczyły i walczą tylko o to aby podlizywać się swoim mocodawcom, że to oni są lepszymi nadzorcami nad swoimi niewolnikami. Niestety, ale tą pokrętną drogą maszeruje również wierchuszka tzw. RN z Winnickim na czele.
  Czołem Niepodległej Polsce, wolnej od szpiegów, karierowiczów, głupoty i zdrady.
 • @Naczelny 22:03:35
  "Co do rzekomej niekompetencji p. Winnickiego w sprawach energetycznych, chciałbym zauważyć, że od blisko dwóch lat należy do Komisji d/s Energii i Skarbu Państwa, więc nawet jako "młody bufon" miał czas, by kompetencje na tym polu wyrobić."

  Prezentuje Pan nadmierny optymizm.
  Np. niejaki L.Balcerowicz (zresztą jest wielu jemu podobnych) jest profesorem ekonomii ... (?) - a jakie są efekty jego poczynań i jakie brednie głosi nadal (?).

  Kiedyś, w końcu lat 1970. byłem świadkiem jak główny energetyk jednej z warszawskich fabryk (istniejącej do dzisiaj), człowiek po studiach na wydziale elektrycznym PW, mierzył prąd w sieci miernikiem. Oczywiście spalił miernik - wtedy było to drogie, japońskie urządzenie. Uciekł tego dnia z zakładu pracy.

  Dzisiaj kwestie energetyki rozważane przez parlament, to nie tylko wiedza techniczna (zresztą ta jest bagatelizowana), ale również wiedza ekonomiczna i niestety ideologia, czyli polityka, a ta nie jest realizowana w interesie naszego narodu i państwa.
 • @Wrzodak Z. 10:38:12
  To, że coś ma wady nie znaczy jeszcze, że coś innego ma same zalety.
  Co do tego, co postuluje Ruch Narodowy, to postuluje właśnie to, co Pan postuluje, żeby postulował.
  I to by było na tyle, nie widzę siebie w dalszej z Panem dyskusji, przerpaszam.
 • @Naczelny 12:14:14
  To prawda.
  Nie widać Pana w tej dyskusji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej