Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Barykady ponad podziałami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory – fundament i szczyt demokracji – okazały się farsą.

Wczorajszą demonstrację pod PKW współorganizowały różne środowiska. Ale głównonurtowe media wrzuciły je do wspólnego wora, opatrzonego etykietką „prawica”. Ma to nader komiczny wydźwięk, bo robiący dotąd w mediach za patriotyczną prawicę PiS na demonstracji nie był, a od okupacji sali konferencyjnej w budynku PKW skwapliwie się odciął.

Stosunek do wyborczej hucpy ujawnił także podział (a raczej konsolidację) mediów niezależnych. Choćby red. Sakiewicz i „frondelek” niezwykle niezależnie, ale unisono zwyzywali okupujących od ruskich agentów.

Sprawa jest zatem poważna. Oto wybory – fundament i liturgiczny szczyt oficjalnie obowiązującego kultu demokracji, akt, do którego zgodnie nawołują i partie parlamentarne, i organizacje pozarządowe – okazały się farsą. Do tego odegraną niechlujnie i nieudolnie.

Czy to wystarczy, by zainicjować zmiany?

Obawiam się, że barykady będą zbyt krótkie. Nasz piękny kraj zamieszkują bowiem w większości tzw. „tutejsi” („byle nasza wieś spokojna”), wymieszani z żywiołem przywiezionym na czołgach Stalina (takim, co to wprawdzie wypić musi, ale zakąsić już niekoniecznie). Dla nich różnica między combrem z królika a suwerennością (nie mówiąc już o „srenności”) jest zbyt subtelna, by się nią przejmować.

Na ilustrującej ten wpis, zrobionej wczoraj fotografii widać adresowany do tzw. lemingów, dość rozpaczliwy w wymowie transparent. By dotrzeć ze swoim przesłaniem, autor posłużył się znanym z „afery Rywina” i „afery podsłuchowej” językiem elit politycznych. Ten zabieg formalny nie jest niestety przypadkowy. Ma sens. Taka bowiem klasa polityczna, jakie społeczeństwo. A że tej klasie politycznej klasy brak? Cóż…

 

Pierwodruk 21.XI w serwisie Polacy.eu.org

KOMENTARZE

 • Autor
  Mam problem: nie wiem co to jest "srenność" i dlaczego może być porównywana z combrem z królika?
  Czy królik to podgatunek leminga?

  A w ogóle to ja się zastanawiam, czy rzeczywiście te "elyty" przywiezione na czołgach to "piją i nie zakąszają"?
  To skąd taki atak na naszych pijących? swój swego rozumie. "Cuś" tu nie tak, chyba.
  I jeszcze. Bardzo się dziwię, bo te "elyty" (no może starsze pokolenie) to zapełniło "łączkę" i wiele innych podobnych miejsc. A teraz pozwala na różne rozrywki dla gawiedzi - a to igrzyska, a to wybory.
  I jeszcze się lemingi buntują.
  Zgodnie z ustalonymi zasadami: każdy ma rocznie dostać po pół świni. A jak mu mało - to jeszcze po ryju.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:02:40
  "nie wiem co to jest "srenność" i dlaczego może być porównywana z combrem z królika"

  Dlatego te wyrazy są linkami ;-)

  Jesteśmy potulniejsi od Czechów. Tylko czy nam to na dobre wyjdzie?

  Kłaniam się!
 • @Naczelny 09:16:09
  A w imię czego protestować, gdy widać, że hucpa z zarzutami o fałszowanie tworzona jest w interesie tych od "srennego cąbra".
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:49:53
  Natury się nie przeskoczy - dojrzewa nowe pokolenie, nie okaleczone mentalnie przez PRL. Tak czy inaczej zrobi sobie miejsce (przy korycie też). Nie wszystko jest wyrafinowaną manipulacją - żołądka się tak do końca nie oszuka. Pozdrawiam!
 • CZY NARÓD KTÓRY POZWALA RZĄDZIĆ SOBĄ GARSTCE NAJGORSZYCH KANALII I ZDRAJCÓW ZASŁUGUJE NA WOLNOŚĆ?
  WSIowy Burek KomoRuski wprost wypowiedział wojnę Narodowi Polskiemu. Rządzący zdrajcy i kanalie nigdy dobrowolnie nie oddadzą władzy. Chociażby dlatego że niemal wszyscy POstalionowcy zdrajcy i zbrodniarze prosto z najwyższych stanowisk trafili by na szubienice albo do więzień z najwyższymi wyrokami za zdrady i inne zbrodnie. Tak się stanie prędzej czy później. Im później tym więcej czeka nas ofiar, tragedii i nieszczęść. Naród ma 3 możliwości. Zorganizować powstanie i na drodze rewolucji usunąć wszystkie rządzące kanalie i przejąć władzę. Natychmiast się zmobilizować, z-organizować i wygrać następne wybory, przejąć władzę, usunąć, rozliczyć i skazać wszystkich winnych. Wprowadzić nowy zdrowy sprawiedliwy system państwa. I trzecia możliwość. Dalej tkwić w tym marazmie, zniewoleniu, otępieniu i beznadziei. Co też prowadzi do rewolucji. Bo w końcu głód i komornicy wygonią naród na ulice. A raczej będą już na ulicach pozbawieni firm, domów, mieszkań, pracy. To tylko kwestia czasu. A im później tym więcej ofiar, tragedii i nieszczęść nas czeka. RZĄDZĄCY ZDRAJCY NIGDY DOBROWOLNIE NIE ODDADZĄ WŁADZY ALE CZY NARÓD KTÓRY POZWALA RZĄDZIĆ SOBĄ GARSTCE NAJGORSZYCH KANALII I ZDRAJCÓW ZASŁUGUJE NA WOLNOŚĆ?
 • @Braterstwo.org 12:11:01
  --Pozwolę sobie zauważyć , że : Polacy od tysiąca lat PRZEGRYWAJĄ -bo !! klęska zapisana została w KATOLICYZMIE

  -proszę zauważyć,że ! -każdy !! zryw zaczyna się i kończy na krzyżu i klerze
  --------------MATKA BOSKA w KLAPIE --KOŃ TROJAŃSKI
  --------------teraz BRAUN żyd ! - też z imieniem św. na ustach :))

  --- tu !!!! przykład obstawiana wszystkich pól / konkordat jest 1 z nich /
  https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

  ---ŻYDZI zrobili GRUBĄ KRESKĘ udało im się to dzięki wsparciu KOŚCIOŁA , my Polacy musimy powrócić do SŁOWIAŃSKICH KORZENI !!! aby COKOLWIEK !!! nam się jeszcze udało.

  -----------------są ludzie , którzy jeszcze mają wiedzę i rozumieją problem

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/11/07/moja-slowianska-wolnosc-kaz-dziamka/
 • @Naczelny 10:32:35
  Nie mam ochoty, aby Braun był w pierwszej linii do koryta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:06:10
  Pies ogrodnika? ;-)

  Nie musimy od razu stawać w blokach w wyścigu do koryta.

  Powinniśmy raczej zatroszczyć się o młodych, których karki może wykorzystać kolejne pokolenie korytożerców. Oni mają energię i zapał. My (a przynajmniej część z nas) doświadczenie i rozsądek. Jakbyśmy z tego zrobili spółkę, mogłoby być nieźle :)

  Kłaniam się!
 • @Naczelny 17:09:01
  Tyle się znamy i żeby postawić względem mnie sugestie "pies ogrodnika"?

  Nie wiem, czy rozumiesz podwójny błąd ujęcia. Może i potrójny.
  gdybym się nie dystansował - to mógłby to być kamień obrazy.
 • @ninanonimowa 13:30:53 Tak, zgadza się... Ale...
  ... życie jest proste chociaż bywa jak czopek, do dupy.
  Jeżeli robi się to samo to skutek też będzie taki sam. Czyli żeby coś zmienić trzeba zmienić postępowanie.
  Tam gdzie zaczyna się ideologia, religia, wiara, rasa, przekonania itp. tam zaczyna się dzielenie, podziały itp. A to uniemożliwia zjednoczenie współpracę. Kościoły i księża są jak partie i politycy. Pod przykrywką służenia manipulują, okradają, niszczą itp.
  Ja preferuję jeden podział i jedno prawo i jedną zasadę. Na uczciwych i oszustów, zdrajców i złodziei. Prawo każdego do samostanowienia, niezależności równych szans, możliwości, przywilejów, obowiązków i odpowiedzialności. I zasada że w relacjach zawsze obie strony albo tracą albo zyskują.
  Ponad wszelkimi mianami jest się albo oszustem, chamem i kanalią albo Człowiekiem. I to jest kluczowy podział. Nie trzeba daleko szukać. Dla nas Polaków największymi kanaliami i największym zagrożeniem są nasi rodacy, którzy nas zdradzają.
  Wygramy wszystko jak się zjednoczymy i wyeliminujemy kanalie i zdrajców z naszego życia. Bez względu na to czy są słowianami czy nie.
 • Nie łatwo jest wybudzić ludzi z demonicznej hipnozy, to matrix!!!
  Celne przypomnienie faktu, że dla płytkich łże-elit substytutem religii jest rzeczywiście demokracja czyli wiara w parlamentarne i przedstawicielskie liczby, tak jak wcześniej religią był komunizm oparty na gnostycyzmie, judaizmie rabinicznym i Talmudzie żydowskim.
  Warto zauważyć, że neoPZPR stoi na niemal identycznej bazie spartiatów czyli ca 3 milionów mieszkańców "naszego nieszczęśliwego kraju", który - właśnie ta mniejszość - okupuje zarówno terytorium RP - jak i panuje totalnie nad kilkudziesięciomilionową większością helotów z jakiej wysysa wszystkie żywotnie soki.
  Nie ulega więc kwestii, że neoPZPR działa bez dawnego sztandaru, lecz przy zmienionym nieco scenariuszu oraz w innych opakowaniach.
  Warto zatem skonstatować, że w obecnym PZPRze frakcje nie są takie jak w dawnym gdzie podział szedł tylko pomiędzy żydami i chamami, lecz zarysował się w wiekszej ilości frakcji. Te frakcje neoPZPRu nazywają się PO, PiS, PSL, SLD, TR, etc. Dzis już wiemy, że zmieniły się układy wewnątrz neoPZPRu albowiem w miejsce bandy czworga a więc PO, PiS, PSL, SLD zaistniał triumwirat z okraską. Po wynikach wyborów, które ogłoszono urbi et orbi wynika, że tajny konwentykl PZPR działający pod osłoną ustępujących leśnych dziadków z PKW ustali, iż PO ma 169 mandatów, a PiS 159 mandatów zaś PSL 149 mandatów. Walcząca o przetrwanie frakcja SLD dostała jeszcze 29 mandatów. Reszta idzie do lasu z torbami. Wynika stąd jasno, że siłę swoją zachowują agentury partii pruskiej, ruskiej, żydowskiej i amerykańskiej a reszta się nie liczy.....aż nie przyjdą Chińczycy, bo wtedy cały ten bandycki układ się skończy.

  KIEDYŚ MICKIEWICZ MODLIŁ SIĘ O WIELKĄ WOJNĘ NARODÓW.

  Teraz musimy się modlić o gniew Boży i totalną wściekłość żółtasów ;)

  Oczywiście w pierwszej kolejności modlić się musimy o ponowne przyjście Jezusa Pana jako Króla królów, bo wtedy żaden układ światowy nie będzie nam straszny.
 • @Janusz Górzyński 01:49:12
  "Oczywiście w pierwszej kolejności modlić się musimy o ponowne przyjście Jezusa Pana jako Króla królów, bo wtedy żaden układ światowy nie będzie nam straszny."

  No, jak to nastąpi, a ziemia będzie ogniem oczyszczona, Sąd się dokona - to po kiego nam jeszcze "żółtki"?
 • TU JEST PROJEKT I PLAN WYZWOLENIA ODZYSKANIA I BUDOWY NOWEJ NARODOWEJ DEMOKRACJI I POLSKI
  http://braterstwo.org/braterstwo-rwbp/69-plan-wyzwolenia-i-rozwoju-polski
  Oczywiście to wstępny projekt. Do wspólnego dopracowania przez wszystkich. Ale problemem jest z-jednoczenie i aktywizowanie liderów i organizacji które mogą to zrealizować. Życie wśród zdrajców, agentów i szpicli w POstalinowskim systemie oraz media celowo dzielące i skłócające naród uniemożliwiają jednoczenie i współdziałanie. A tylko to umożliwi wyzwolenie i odzyskanie naszej ojczyzny.
  Natura ludzka jest jaka jest. Ludzie to zwierzęta stadne. Podążają za liderem i w stadzie. Tego się nie zmieni. Nawet Ruski to wiedzieli dlatego wymordowali elity i na ich miejsce wsadzili najgorsze chamy i kanalie. Te chamolity rządzą Polską do dzisiaj. Naród a raczej stado w tym przypadku za nimi podąża. Kluczem do zmian jest zjednoczenie i współpraca elit. Świadomych aktywnych niezależnych osób i organizacji. I wspólne danie narodowi celu, planu i liderów którzy poprowadzą naród do wyzwolenia i odzyskania ojczyzny.
 • @PAPuga TASSmańska 16:44:27 I CO JESZCZE MOŻE TEŻ PROPONUJĘ KOMUNIZM I MUZUŁMANIZM W JEDNYM
  ludzie przestańcie etykietować i zacznijcie myśleć. Chyba że waszym zadaniem jest sianie zamętu.
  JA PROPONUJE SYSTEM RÓWNYCH PRAW I OBOWIĄZKÓW DLA WSZYSTKICH I SYSTEM KTÓRY UMOŻLIWIA ELIMINOWANIE ZDRAJCÓW I SZKODNIKÓW ORAZ WYŁANIANIE NAJLEPSZYCH IDEI I NAJLEPSZYCH LIDERÓW DO ICH REALIZACJI.
  Bo chyba każdy normalny i myślący woli żyć w normalnym bogatym uczciwym i sprawiedliwym kraju a nie w totalnym dziadostwie złodziejstwie i chamstwie.
  Przy okazji. Ludzie mają zwyczaj powtarzać zasłyszanych "mądrości". Niestety zwykle bezmyślnie. I często z kiepskimi skutkami. Historia nie toczy się kołem. Życie ( historia) biegnie po spirali. Przebiega cyklicznie i co prawda wraca do punktu wyjścia ale na innym poziomie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:15:20
  Dałem tam ";-)", bo to z przymrużeniem oka.

  Natomiast nie rozumiem rzeczywiście, o co chodzi z tym wielokrotnym błędem ujęcia. O co?

  BTW: wczoraj była konferencja dwóch pokoleń narodowców, wrzucę dwa słowa na blogu potem, ale - idzie ku lepszemu, sprzęgają się kolejne środowiska, sursum corda!

  Ukłony.
 • Od przełomu do przełomu: dwa pokolenia narodowców
  http://polacy.eu.org/5282/od-przelomu-do-przelomu-dwa-pokolenia-narodowcow/
  Pozdrawiam i zapraszam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej