Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Rosyjskie wpływy informacyjne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niniejszy wpis ilustrowany jest wykresem ilości cytowań na polskojęzycznych stronach trzech innych, arbitralnie wybranych serwisów.

Świat wirtualny coraz lepiej odwzorowuje realny. Ale także na niego wpływa.

Cybernetycznie rzecz ujmując, Internet wykorzystywany jest jako kanał sterowniczy. Coraz mocniejsze narzędzie, którym można kształtować jak najbardziej fizyczną rzeczywistość.

Internet dostarcza jednocześnie danych i środków pozwalającyh na badanie jego samego. Niniejszy wpis ilustrowany jest wykresem ilości cytowań na polskojęzycznych stronach trzech innych, arbitralnie wybranych serwisów.

Oczywiście niewspółmiernie rosnąca ilość cytowań źródła rosyjskiego niczego jeszcze nie dowodzi. Może być ono cytowane w związku z zainteresowaniem tym, co ma do powiedzenia jedna ze stron konfliktu na Ukrainie. Może być cytowane po to, by się rozprawiać z dezinformacjami oraz śledzić rosyjską info-kampanię… Nie, te dane nie dają podstaw, by stwierdzić sprawczość polish.ruvr.ru

Ale trudno nie zauważyć ich korelacji z coraz śmielej i częściej pojawiającymi się w polskojęzycznym internecie opiniami i postawami prorosyjskimi.

KOMENTARZE

  • @
    A te polskojęzyczne portale to które? Salon24, blogspot, niepoprawni ITD, czy takie, które w nazwie mają odwołanie do polskości?
  • @Krzysztof J. Wojtas 07:01:24
    Napisałem o "polskojęzycznym internecie", a nie "polskojęzycznych portalach". Polskojęzyczność to w tym przypadku cecha czysto techniczna (serwisy internetowe w języku polskim i domenie .pl, indeksowane przez Google), nie epitet.
    Kłaniam się!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej