Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 794 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Moje komentarze

 • Ruch Narodowy
  Miałem się zabrać za komentarz - ale przeczytałem powyższe, i już prawie nie muszę.

  Prawie, bo akurat katolicyzm jest fundamentem naszego polskiego Ruchu Narodowego. RN to podkreśla. I właśnie katolicyzm jest zabezpieczeniem przed szowinistyczną degeneracją nacjonalizmu.

  Teraz jest taki czas, że każda pomoc dla RN się liczy. Jest szansa, można młodych wesprzeć - ale czysto, bezinteresownie i z szacunkiem, bo oni zamiast mędrkować po kanapach wzięli się i coś robią. A krytykować - jest łatwo i bezpiecznie. Żadnego ryzyka…

  Kłaniam się.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • @Wrzodak Z. 22:06:19
  Szanowny Panie Pośle,

  "Karierowiczostwo" - to chyba normalne i naturalne, że pełnowymiarowymi działaczami będą osoby, które widzą w działalności politycznej swoją życiową karierę.

  Kukiz to nie narodowcy. To nie-wiadomo-co. Przez narodowców rozumiem cały czas Ruch Narodowy (dokładniej: ruch katolicko-narodowy, polski, którego polityczną organizacją jest partia Ruch Narodowy).

  Ciągle mam wrażenie, że robi się zarzuty młodym i szydzi z nich, że się pojawili w polityce, i nie znikają, i coś próbują robić.
  Czy w taki sposób - szydząc i wyśmiewając - mądry i kochający rodzic wychowuje dziecko?

  Zupełnie serio pytam na końcu swojego artykułu... Właściwie apeluję do każdego, w kim taki apel wywołuje choć drobne poruszenie: "gdzie znaleźć taką elitę elit, gotową bezinteresownie, w pierwszym szeregu postawić swoje nazwisko i autorytet, poświęcić energię i czas?.." Bezinteresownie, to znaczy także chowając do kieszeni własne ego, potrzebę znaczenia, uznania itd.

  Tak, co do anachronicznych haseł zgoda - pamiętam jeszcze lata 80. Ale również co do stosunków z Rosją daleki jestem od entuzjazmu. Pamiętam jeszcze lata 80 (i 70 w sumie też).
  Nowy horyzont
 • @Jasiek 18:31:04
  Dziękuję za komentarz!

  Czyli da się komentować bez jadu i zrzędzenia, konstruktywnie ;) Co niektórym Wcześniej Komentującym pod łaskawą uwagę podsuwam...
  Nowy horyzont
 • @maharaja 10:27:15
  Dziękuję za komentarz. Wyważony i przede wszystkim rozsądny. I - w przeciwieństwie do większości wcześniejszych - nie robiący zarzutów Ruchowi Narodowemu o to, że w ogóle jest, jak on śmie!

  Byłbym zobowiązany za pociągnięcie wypowiedzi aż do konstruktywnej konkluzji. Co można i należy w tej sytuacji (z)robić?

  Ukłony.
  Nowy horyzont
 • @AgnieszkaS 08:18:37
  Nie spodziewałem się, że NEon24.pl jest aż tak pluralistyczny, że bywają na nim osoby o Pani światopoglądzie :) Chapeau bas!

  Wujek Google: "Wedle obiegowej opinii: nacjonalizm jest tożsamy z szowinizmem, ksenofobią, rasizmem i promocją supremacji białej rasy. Twierdzenie owe jest jednak błędne, opierające się na jeno tylko stereotypowym obrazie narodowców, wyniesionym jeszcze z okresu PRLu. Władzom komunistycznym wygodniej było tworzyć czarny PR dla ruchów oddolnych, narodowych, gdyż mogli tym śmielej przedstawiać lewicę, jako lek na chorą prawicę. Skoro bowiem Hitler był, jak chcieli wmówić społeczeństwu, nacjonalistą, to z góry można było założyć, że cała idea narodowa jest przesiąknięta „heilowaniem“, swastykami i nietolerancją. [...] Mnogość nacjonalizmów każe wykluczać jakiekolwiek próby generalizowania narodowców. Nie ma jednej idei nacjonalistycznej: jedne ugrupowania mogą mieć sprzeczne interesy, od innych – i to w obrębie tego samego społeczeństwa. Nie pozwólmy sobie więc wmówić, że to, co jest naszym polskim nacjonalizmem, stawiającym na idee narodowo katolickie, jest faszyzmem czy nazizmem. Nic bardziej mylnego.. lub zakłamanego." https://parezja.pl/nie-ma-jednego-nacjonalizmu/
  Nowy horyzont
 • @Wrzodak Z. 08:00:55
  Szanowny Panie Zygmuncie,
  Odkładam na moment polemiczne zacięcie i bardzo proszę, żeby Pan przez moment też odszedł na dystans i zastanowił się: czy widzi Pan do zaproponowania coś bezinteresownego i POZYTYWNEGO?
  Nowy horyzont
 • @Lotna 06:51:51
  Proszę się zatem włączyć w działania Ruchu - będzie więcej Pań. Kobiety są mile widziane i już w tej chwili robią świetną robotę!

  Co do widywania faszystów, proszę odstawić Wyborczą i sięgnąć do źródeł, tj. deklaracji ideowej ONR, jego historii i rzucić okiem też do katolickiej nauki społecznej.

  Kłaniam się.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 06:26:31
  Linkowany clip YouTube dowodzi tylko tego, że już 5 lat temu RN potrafił bronić się przed rozbijactwem i "ruską agenturą".
  Nowy horyzont
 • @AgnieszkaS 01:44:40
  Szanowna Pani,

  Pani komentarz nosi znamiona manipulacji. Dlaczego przytacza Pani slogany dotyczące niemieckiego nazizmu, a potem mówi o Ruchu Narodowym? Co ma piernik do wiatraka? Czy Pani widuje wszędzie "faszystów"?

  Co do uwag do programu, czy aby na pewno czytała Pani program RN, a nie jakiś inny? "Likwidacja bezpośredniej demokracji" - niby w którym miejscu Programu? I jak można likwidować coś, czego nie ma? Wprowadzając JOWy i obligatoryjne referendum?! Czy Pani kpi, czy się pomyliła, pisząc komentarz?

  ZUS jest coraz bardziej fikcją...Program RN proponuje emeryturę obywatelską. Aż się boję zastanawiać, czemu tak od tego Pani "stają włosy na głowie".
  Nowy horyzont
 • @Lotna 19:28:01
  "Nic, ale to absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten program był pisany przez ludzi wykształconych i mądrych, skoro ten ruch się deklaruje, że obejmuje wszystkich patriotycznych Polaków, bo takich w Polsce nie brakuje."

  Jestem obiema rękami, sercem i głową "za"!

  Zatem trzeba coś robić, przeć w tym kierunku, pomagać.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 17:05:49
  Faktem jest, że państwowe rozdawnictwo jest i niemoralne, i demoralizujące. Nie trzeba być k*rwinistą, by to zauważyć. By tego nie widzieć, trzeba być co najmniej socjalistą starej daty...
  Roboty publiczne sprawdziły się w okresach kryzysów.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 16:41:35
  Brawo - ktoś czyta! :)
  Ale najwyraźniej przegapiła Pani mnóstwo wypowiedzi RN w sprawach związanych z ustawą IPN i roszczeniami żydowskimi.
  Program zawiera więcej nierówności - ale to skutek autentyzmu, pisania go przez młodych ludzi, a nie cwanych wygów.
  Nowy horyzont
 • @stanislav 18:05:55
  "Bardzo duże zinfiltrowanie środowisk kierowniczych RN przez środowiska żydowskie."

  To by była bardzo ważna sprawa - gdyby była. Czekam cierpliwie na uzasadnienie...
  Nowy horyzont
 • @Wrzodak Z. 09:43:46
  Szanowny Panie, w moim wpisie jest link do Programu Ruchu Narodowego, proszę poczytać. Proszę również uważniej śledzić wypowiedzi posła Winnickiego i innych liderów.
  Nowy horyzont
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:40:43
  Moim zdaniem warto rozdzielić określenie tego, "jak jest" od tego, "kto winny".

  Dwa miesiące temu wypisałem się z listy dyskusyjnej Polaków i Polonusów z całego świata, na której byłem od dwóch dekad. Poziom negatywności, szyderstwa, niemocy i zgorzknienia przekraczał tam nawet to, co serwują nam postępowe polskojęzyczne media.

  Niestety rozczarowanie rozbiciem pierwszej Solidarności, a potem okres przemian nieodwołalnie zwichnął, skwasił, okaleczył to pokolenie.

  Cała nadzieja w młodych.
  I w nielicznych niedobitkach starszych, którzy mimo doświadczeń nie stracili ani rozumu, ani ducha.

  Pozdrawiam!
  Nowy horyzont
 • @wercia 16:47:21
  Ależ, jak to Polonia nic nie robi?! Zrzędzi, wyszydza, popluwa...
  Nowy horyzont
 • @Krystyna Trzcińska 01:42:30
  Rzeczywiście, ani słowa o Żydach ;)
  Panu (Pani?) za komentarze już dziękuję, wystarczy.
  Nowy horyzont
 • @stanislav 21:34:08
  Chodzi o różnych piewców Putina (zbawcy ludzkości, oby żył wiecznie), oraz "braci Słowian". Czyli o współczesnych tzw. "gawnojedów", szczerych prorosyjskich troli, sygnatariuszy wiernopoddańczych listów do Władymira Władymirowicza itp.

  A także o środowiska wywodzące swą tożsamość jeszcze z czasów PRL, nierzadko z ówczesnych struktur siłowych lub "informacyjnych".

  Te osoby/środowiska widzą, lub przynajmniej próbują przedstawiać świat binarnie ("jak nie Zachód, to Rosja"; "jak nie z nami, to przeciwko nam") oraz są cywilizacyjnie rozmyte (a przynajmniej nie mają poczucia obcości cywilizacyjnej turańszczyzny). Nierzadko uprawiają też prymitywne, na granicy prowokacji, antysemickie jodłowanie (echa partyjnego przesilenia w '68?).

  Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Czekam na konkrety z Pana strony.
  Nowy horyzont
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:04:11
  Obawiam się, że to jeszcze nie ten moment.
  Ale skądinąd wiem, że Ruch Narodowy "ma ucho" także dla blogosfery, więc małymi kroczkami...
  Nowy horyzont
 • @Kruk63 20:23:11
  Sklejanie tego, czego skleić się nie da, nie ma sensu.
  Stosunek do katolicyzmu to świetny probierz postawy.
  Nowy horyzont

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY