Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
96 postów 802 komentarze

Blog Naczelnego

Naczelny - Naczelne (Primates) – rząd ssaków łożyskowych charakteryzujących się najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwiniętym mózgiem. (Wikipedia)

Moje komentarze

 • Turaniec-przebieraniec
  "[...] życzę [...] wrogom tradycyjnie śmierci."

  Ot, cały turaniec-przebieraniec, pan Olszański/Jabłonowski.
  To nie jest polska tradycja.
  Polak by życzył nawrócenia i opamiętania.
  FRANKORUS SŁAWI ALEKSANDRA JABŁONOWSKIEGO
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:56:56
  Owe getta na Zachodzie się rozrastają i rozlewają. Choć z różnych punktów widzenia (jedna uchodźców, druga Polaków), obie strony zgodziły się, że gettoizacja jest złem i należy zadbać o integrację.
  O pewnej debacie
 • @Arjanek 16:15:44
  "...trzeba być idiotą" - albo mieć jaja i kiepełe.

  Okaże się.

  Przyjdzie Pan?
  Ruch Narodowy vs. Inicjatywa Dom Otwarty
 • @adevo 20:19:31
  Proszę Pana, jeszcze raz: przy szyfrowanym połączeniu adresy wieloczłonowe przed .neon24.pl NIE BĘDĄ działać (przynajmniej nie bez ostrzegawczego komunikatu), obojętne czy tym dodatkowym członem będzie w www. czy myszka-miki. Wynika to z natury protokołu (certyfikatów wildcard).

  Pana przykłady nie są adekwatne do tej sytuacji. Pan nie ma serwisu z wieloma pod-domenami (dla indywidualnych blogów).

  Nie podał Pan też konkretnej informacji, gdzie na NEon24.pl znalazł Pan nie działający link z tym nieszczęsnym "www." na początku.

  Alternatywnie jeśli Panu bardzo zależy, proszę porozmawiać z p. Oparą o sfinansowaniu przez Pana oprogramowania i certyfikatów SSL dla każdego bloga na NEonie tak, żeby szyfrowanie działało także wtedy, gdy Pan wpisze przed adresem bloga www.
  Jak to mawiają za wielką wodą: "put your money where your mouth is".

  Pozdrawiam sceptycznie,
  Naczelny
  Informatycy NEon24.pl przywrócili obsługę protokołu "HTTP"
 • @adevo 21:22:30
  A spróbował Pan wpisać
  www.ryszard-opara.neon24.pl
  ? Bo "u mnie działa", jak mawiają techniczni.

  Wszystkie stare adresy NEon24.pl sprzed wprowadzenia https działają. Co, biorąc pod uwagę sporą ilość odnośników do postów w innych serwisach, jest w najwyższym stopniu zasadne. Tyle, że przekierowują na szyfrowane połączenie. Można by się bawić w obsługę obu protokołów, ale - Pan wybaczy - dla Pana jednego? Czas to pieniądz.

  Jak poszło z aktualizacją Pana przeglądarek? Już się nie buntują?
  Neon24 this Connection is Untrusted
 • @adevo 13:01:49
  Skrypt mądrzejszy od Użytkownika?.. A to ci dopiero! :)
  UWAGA – Zmiany w Neon24.pl
 • @adevo 12:55:29
  Skąd Pan wziął to "www." na początku? Taki adres gdzieś na stronie występuje? Gdzie?

  Pan Opara w swoim wpisie-komunikacie zwracał uwagę, że wieloczłonowe domeny NIE będą działać. https://ryszard-opara.neon24.pl/post/145137,uwaga-zmiany-w-neon24-pl

  Poprawny adres to https://ryszard-opara.neon24.pl
  Neon24 this Connection is Untrusted
 • @Autor
  Już czas zaktualizować przeglądarki :) Przede wszystkim uaktualnić listę akceptowanych przez nie certyfikatów.

  Co jak co, ale przynajmniej logowanie się powinno zachodzić przez szyfrowany kanał komunikacji. Zatem jeśli Pan jest blogerem lub komentatorem, i tak będzie Pan musiał korzystać z https, a nie http.
  Neon24 this Connection is Untrusted
 • Ruch Narodowy
  Miałem się zabrać za komentarz - ale przeczytałem powyższe, i już prawie nie muszę.

  Prawie, bo akurat katolicyzm jest fundamentem naszego polskiego Ruchu Narodowego. RN to podkreśla. I właśnie katolicyzm jest zabezpieczeniem przed szowinistyczną degeneracją nacjonalizmu.

  Teraz jest taki czas, że każda pomoc dla RN się liczy. Jest szansa, można młodych wesprzeć - ale czysto, bezinteresownie i z szacunkiem, bo oni zamiast mędrkować po kanapach wzięli się i coś robią. A krytykować - jest łatwo i bezpiecznie. Żadnego ryzyka…

  Kłaniam się.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • @Wrzodak Z. 22:06:19
  Szanowny Panie Pośle,

  "Karierowiczostwo" - to chyba normalne i naturalne, że pełnowymiarowymi działaczami będą osoby, które widzą w działalności politycznej swoją życiową karierę.

  Kukiz to nie narodowcy. To nie-wiadomo-co. Przez narodowców rozumiem cały czas Ruch Narodowy (dokładniej: ruch katolicko-narodowy, polski, którego polityczną organizacją jest partia Ruch Narodowy).

  Ciągle mam wrażenie, że robi się zarzuty młodym i szydzi z nich, że się pojawili w polityce, i nie znikają, i coś próbują robić.
  Czy w taki sposób - szydząc i wyśmiewając - mądry i kochający rodzic wychowuje dziecko?

  Zupełnie serio pytam na końcu swojego artykułu... Właściwie apeluję do każdego, w kim taki apel wywołuje choć drobne poruszenie: "gdzie znaleźć taką elitę elit, gotową bezinteresownie, w pierwszym szeregu postawić swoje nazwisko i autorytet, poświęcić energię i czas?.." Bezinteresownie, to znaczy także chowając do kieszeni własne ego, potrzebę znaczenia, uznania itd.

  Tak, co do anachronicznych haseł zgoda - pamiętam jeszcze lata 80. Ale również co do stosunków z Rosją daleki jestem od entuzjazmu. Pamiętam jeszcze lata 80 (i 70 w sumie też).
  Nowy horyzont
 • @Jasiek 18:31:04
  Dziękuję za komentarz!

  Czyli da się komentować bez jadu i zrzędzenia, konstruktywnie ;) Co niektórym Wcześniej Komentującym pod łaskawą uwagę podsuwam...
  Nowy horyzont
 • @maharaja 10:27:15
  Dziękuję za komentarz. Wyważony i przede wszystkim rozsądny. I - w przeciwieństwie do większości wcześniejszych - nie robiący zarzutów Ruchowi Narodowemu o to, że w ogóle jest, jak on śmie!

  Byłbym zobowiązany za pociągnięcie wypowiedzi aż do konstruktywnej konkluzji. Co można i należy w tej sytuacji (z)robić?

  Ukłony.
  Nowy horyzont
 • @AgnieszkaS 08:18:37
  Nie spodziewałem się, że NEon24.pl jest aż tak pluralistyczny, że bywają na nim osoby o Pani światopoglądzie :) Chapeau bas!

  Wujek Google: "Wedle obiegowej opinii: nacjonalizm jest tożsamy z szowinizmem, ksenofobią, rasizmem i promocją supremacji białej rasy. Twierdzenie owe jest jednak błędne, opierające się na jeno tylko stereotypowym obrazie narodowców, wyniesionym jeszcze z okresu PRLu. Władzom komunistycznym wygodniej było tworzyć czarny PR dla ruchów oddolnych, narodowych, gdyż mogli tym śmielej przedstawiać lewicę, jako lek na chorą prawicę. Skoro bowiem Hitler był, jak chcieli wmówić społeczeństwu, nacjonalistą, to z góry można było założyć, że cała idea narodowa jest przesiąknięta „heilowaniem“, swastykami i nietolerancją. [...] Mnogość nacjonalizmów każe wykluczać jakiekolwiek próby generalizowania narodowców. Nie ma jednej idei nacjonalistycznej: jedne ugrupowania mogą mieć sprzeczne interesy, od innych – i to w obrębie tego samego społeczeństwa. Nie pozwólmy sobie więc wmówić, że to, co jest naszym polskim nacjonalizmem, stawiającym na idee narodowo katolickie, jest faszyzmem czy nazizmem. Nic bardziej mylnego.. lub zakłamanego." https://parezja.pl/nie-ma-jednego-nacjonalizmu/
  Nowy horyzont
 • @Wrzodak Z. 08:00:55
  Szanowny Panie Zygmuncie,
  Odkładam na moment polemiczne zacięcie i bardzo proszę, żeby Pan przez moment też odszedł na dystans i zastanowił się: czy widzi Pan do zaproponowania coś bezinteresownego i POZYTYWNEGO?
  Nowy horyzont
 • @Lotna 06:51:51
  Proszę się zatem włączyć w działania Ruchu - będzie więcej Pań. Kobiety są mile widziane i już w tej chwili robią świetną robotę!

  Co do widywania faszystów, proszę odstawić Wyborczą i sięgnąć do źródeł, tj. deklaracji ideowej ONR, jego historii i rzucić okiem też do katolickiej nauki społecznej.

  Kłaniam się.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 06:26:31
  Linkowany clip YouTube dowodzi tylko tego, że już 5 lat temu RN potrafił bronić się przed rozbijactwem i "ruską agenturą".
  Nowy horyzont
 • @AgnieszkaS 01:44:40
  Szanowna Pani,

  Pani komentarz nosi znamiona manipulacji. Dlaczego przytacza Pani slogany dotyczące niemieckiego nazizmu, a potem mówi o Ruchu Narodowym? Co ma piernik do wiatraka? Czy Pani widuje wszędzie "faszystów"?

  Co do uwag do programu, czy aby na pewno czytała Pani program RN, a nie jakiś inny? "Likwidacja bezpośredniej demokracji" - niby w którym miejscu Programu? I jak można likwidować coś, czego nie ma? Wprowadzając JOWy i obligatoryjne referendum?! Czy Pani kpi, czy się pomyliła, pisząc komentarz?

  ZUS jest coraz bardziej fikcją...Program RN proponuje emeryturę obywatelską. Aż się boję zastanawiać, czemu tak od tego Pani "stają włosy na głowie".
  Nowy horyzont
 • @Lotna 19:28:01
  "Nic, ale to absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten program był pisany przez ludzi wykształconych i mądrych, skoro ten ruch się deklaruje, że obejmuje wszystkich patriotycznych Polaków, bo takich w Polsce nie brakuje."

  Jestem obiema rękami, sercem i głową "za"!

  Zatem trzeba coś robić, przeć w tym kierunku, pomagać.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 17:05:49
  Faktem jest, że państwowe rozdawnictwo jest i niemoralne, i demoralizujące. Nie trzeba być k*rwinistą, by to zauważyć. By tego nie widzieć, trzeba być co najmniej socjalistą starej daty...
  Roboty publiczne sprawdziły się w okresach kryzysów.
  Nowy horyzont
 • @Lotna 16:41:35
  Brawo - ktoś czyta! :)
  Ale najwyraźniej przegapiła Pani mnóstwo wypowiedzi RN w sprawach związanych z ustawą IPN i roszczeniami żydowskimi.
  Program zawiera więcej nierówności - ale to skutek autentyzmu, pisania go przez młodych ludzi, a nie cwanych wygów.
  Nowy horyzont

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej